Головна » Послуги » Ремонт » Заміна ременів двигуна

Заміна ременів двигуна

Наслідком обриву ременя ГРМ може стати повна заміна двигуна!

Залежно від конструкції двигуна, при обриві ременя ГРМ може відбутися «зустріч» поршнів і клапанів, що призводить до серйозної поломки двигуна.

Наслідком обриву ременя ГРМ може стати повна заміна двигуна!

Загальновідомо, що ремінь ГРМ важливий для роботи двигуна. Обрив його завжди призводить до зупинки мотора, а для деяких моделей двигунів - і до серйозного ремонту. Справа в тому, що через обрив ременя втрачається синхронізація рухів поршнів і клапанів, внаслідок чого поршні і клапани можуть "зустрітися", і найменше, чим це закінчується - вигин клапанів. Вартість подальшого ремонту досить висока, тому іноді доводиться купувати інший двигун.

Треба враховувати, що обрив ременя при русі автомобіля може привести до серйозної аварії.

Найчастіше ремені ГРМ рвуться при збільшенні оборотів двигуна. Один з найнебезпечніших варіантів - при обгоні.

Які ремені ГРМ найнадійніші?

Швидким поглядом тріщини можна і не помітити, але ремінь треба терміново міняти.

Які ремені ГРМ - найнадійніші?

Давайте розберемося, на що слід звернути особливу увагу при купівлі та встановлення ременя ГРМ для надійної роботи двигуна.

По-перше, поговоримо про сам ремені.

До недавнього часу вважалося, що найбільш відповідним матеріалом для виготовлення ременів є неопрен (хлоропрен, CR). Він використовується для створення цілого ряду різних гумотехнічних виробів. Сьогодні всі провідні світові виробники автомобілів відмовляються встановлювати ремені з неопрену на нові моделі автомобілів. Справа в тому, що температура у відсіку двигуна в нормі - 80 - 90 ° С, але пікові значення можуть досягати 150 ° С. Під впливом високої температури, неопреновий ремінь втрачає свою еластичність (дубєєт), це призводить до швидкого збільшення зносу, по всій його довжині з'являються множинні тріщини (перше фото). Для ременя ГРМ це означає повне руйнування. Друга причина відмови виробників автомобілів від використання неопренових ременів - це значне погіршення морозостійкості ременя в процесі його експлуатації. Якщо новий неопреновий ремінь може працювати при температурі близько -40 ° С, то в процесі експлуатації цей показник значно погіршується і може зменшитися вдвічі. Це призводить до розтріскування ременя при зберіганні автомобіля на вулиці в зимовий час року.

Для того щоб уникнути всіх цих температурних проблем і бути впевненим в будь-якій ситуації, будь то перегрів мотора або використання автомобіля в зимовий час, встановлюйте ремені ГРМ, виготовлені з високонасиченої нітрилу (HSN, HNBR). Ремені, виготовлені з нітрилу, без проблем працюють як при високих, так і при низьких температурах. Вони менш чутливі до впливу машинного масла, палива і вологи, ніж неопренові. Випробування на стенді показали, що при підтримці критичної температури 149 ° С неопреновий ремінь розтріскається через 44 години роботи, а НІТРИЛОВІ тільки через 370 годин! Саме тому в більшості нових двигунів автовиробниками використовуються ремені з високонасиченої нітрилу. Зверніть увагу, якщо ремінь виготовлений з нітрилу, то на ньому будуть наступні позначення: HSN або HNBR (друге фото). Перший ремінь ГРМ з високонасиченої нітрилу був проведений світовим лідером у виробництві ременів ГРМ компанією Gates в 1985 році. До речі, це єдиний виробник, який не боїться давати гарантію на весь термін служби своїх ременів.

Ремені цієї компанії представлені маркою Power Grip (Показник браку у виробництві ременів ГРМ Gates - дві штуки на ШІСТЬ МІЛЬЙОНІВ виробів!)

Друге місце по продажах і якості по праву належить італійській компанії «Дейко», ремені якій представлені під маркою Pirelli.

Третє місце в списку займає німецька компанія «Континенталь», яка випускає ремені марки Contitech.

Варто звернути увагу на те, що випадки взаємозамінності ременів ГРМ вельми рідкісні, тому підбір ременя ГРМ відповідальна і важлива задача.

Але, яким би надійним не був ремінь, неправильна його установка може привести до обриву ремня.Поетому, основною причиною обриву високоякісних ременів є пошкодження ременя або неправильне його натяг при установці. Щоб цього не сталося, необхідний професійний підхід до установки ременя ГРМ.

Чому при заміні ременя ГРМ доводиться міняти і інші запчастини?

Тому що, в 9 з 10 випадків заміни ременя ГРМ, ми стикаємося з несправностями або сильної зношеністю деяких деталей. Якщо, посилаючись на працездатність деталі, ви відкладаєте її заміну, то, змінюючи її наступного разу, будете змушені знову платити за трудомістку операцію розбору двигуна вашого автомобіля і знову витрачати кілька годин часу. Тим більше несправність зношеної деталі здатна вивести з ладу недавно замінені запчастини, звівши нанівець весь ремонт.

Тому більшість автомобільних компаній рекомендують заміняти не тільки ремінь ГРМ, але і одночасно з ним ролики натягу ременя та інші запчастини.

Ми використовуємо досягнення світових лідерів!

Процедура заміни ременя ГРМ відбувається строго по технологічній карті, складеної з урахуванням рекомендацій автовиробників і виробників ременів ГРМ.

Процес натягу ременя стає схожий на процес налаштування музичного інструменту: частота звукових хвиль від коливання ременя ГРМ вловлюється за допомогою спеціального датчика-мікрофона і передається на звуковий аналізатор STT1, який порівнює отримані частоти з необхідним еталоном. Прилад розроблений провідним світовим лідером у виробництві ременів ГРМ компанією Gates. Жоден інший прилад, а тим більше ручний метод перевірки натягу ременя, не може гарантувати таку точність як STT1.

При установці комплекту для заміни ГРМ, гарантія на ремінь ГРМ поширюється на весь встановлений автовиробником термін служби ременя.

Для впевненості в надійній роботі двигуна вашого автомобіля, виконуйте інтервали заміни ременя ГРМ, встановлюйте ремені вищої якості, вибирайте сервіс такий як наше СТО AUTO SOLAR - фахівці якого мають величезний досвід обслуговування та ремонту практично всіх марок автомобілів. Наші механіки раніше працювали на офіційних станціях таких як SUBARU, PEUGEOT, RENAULT, TAYOTA.  Вартість заміни ременів на СТО AUTO SOLAR відрізняється великою демократичністю.