Головна » Послуги » Ремонт » Чистка інжектора

Чистка інжектора

Запорука ефективної роботи двигуна залежить від справного стану кожного з компонентів.

Несправність, якщо така присутня, можна розглядати двояко. По-перше, це випадки, коли деталь просто зламалася і вимагає заміни на нову. Другий варіант припускає, що деталь не має жодних конструктивних дефектів і вимагає тільки обслуговування.

Зрозуміло, другий варіант краще хоча б у силу того, що менш витратний. Тому, перш ніж бігти за новими деталями варто з'ясувати чи дійсно вони вимагають заміни.

Паливні форсунки, про які сьогодні і піде мова, частіше вимагають простого обслуговування. У більшості випадків, досить очистити і промити їх, щоб повернути в стан нових.

Як працює форсунка? Після того як ECU посилає електричний імпульс на коннектор форсунки, активізується обмотка електромагніту (котушка) і створює електромагнітне поле. Електромагніт під впливом електромагнітного поля зміщується таким чином, що голка форсунки підводиться над сідлом і відкриває сопло форсунки. У цей момент паливо починає впорскуватися у впускний колектор. Після закінчення електричного імпульсу голка форсунки під впливом нажімной пружини повертається на місце, тим самим перериваючи надходження палива. Як правило, час імпульсу становить 2-3 мс.

Отже, якщо у вас ривки і провали при різкому натисканні на педаль газу, відчуття зниження потужності, нестійка робота на низьких оборотах, нестабільний холостий хід і підвищена витрата палива, то однією з причин вищевказаних симптомів може бути закоксованность форсунок - закупорювання каналів форсунки твердими смолистими відкладеннями , через які протікає паливо.

Промивання форсунок не панацея від усіх бід. Перераховані вище симптоми можуть викликати і інші несправності. Однак, промивка форсунок це найпростіше і недороге, що можна зробити, виключивши тим самим одне з можливих джерел бід.

Брудна форсунка веде до того, що розпил палива через неї порушується і приймає неправильну геометрію. Порушення розпилу форсунки веде до неправильного сумішоутворенню - через нерівномірний розпилу паливо не в достатній мірі змішується з повітрям у випускному колекторі. Чим краще розпил палива, тим менше розмір крапель палива. Чим менше розмір крапель палива, тим більше поверхня контакту між паливом і повітрям, відповідно більш ефективне сумішоутворення.

Розпил повинен бути рівномірним. Якщо форсунка струїт замість розпорошення це явна ознака того, що форсунка була закоксовавшіеся. Основний ворог і джерело «форсункових бід» - смоли, які містяться в паливі. Особливо в неякісному. Промиванням форсунок спробуємо усунути всі перераховані вище симптоми і відновити стабільну роботу паливної системи.

Процедура чищення форсунок припускає видалення (вимивання) накопичених забруднень в каналах, через які проходить паливо. Існує кілька способів:

чистка форсунок ультразвуком (в сервісному центрі);

промивка форсунок спеціальними присадками до палива;

промивка форсунок спеціальними рідинами на стенді (в сервісному центрі);

промивка форсунок спеціальними рідинами вручну.

З усіх перерахованих вище варіантів самий відповідний третій - «промивка форсунок спеціальними рідинами на стенді».

Для довідки зазначимо, що чищення форсунок ультразвуком здійсненна лише за наявності спеціального обладнання і є більш агресивним способом в порівнянні з промиванням рідинами. У найбільш запущених випадках, коли навіть не рятує промивка форсунок рідинами, даний спосіб виявляє свою ефективність. Однак, є думка, що ультразвук має властивість руйнувати внутрішні компоненти паливної форсунки. Тому, вдаватися до даного способу варто у випадку, якщо рідина не впоралася зі своїм завданням. З великого досвіду обслуговування різних марок автомобілів нашим СТО AUTO SOLAR, а багато наших фахівців до цього працювали на багатьох офіцілах м.Києва таких як Subaru, Peugeot, Renault

- Можна впевнено говорити що самим ефектівность і не дуже витратним є чищення форсунок саме спеціальними рідинами на стенді.

Спосіб чищення паливної системи присадками (присадка в паливний бак) без демонтажу форсунок не приносить ніякої практичної користі і може виконуватися тільки в профілактичних цілях. Хоча і в профілактичних цілях його потрібно використовувати дуже обережно. Лямбда-зонди не люблять зайвої хімії у вихлопі.