Головна » Послуги » Ремонт » Діагностика і ремонт МКПП і АКПП

Діагностика і ремонт МКПП і АКПП

Діагностика АКПП

Якісний ремонт АКПП починається з ретельної діагностики, в ході якої перевіряється працездатність всіх елементів трансмісії. Сучасні автоматичні коробки передач забезпечуються системами самодіагностики, за допомогою яких бортовий комп'ютер перевіряє працездатність електронних елементів управління коробкою передач. Функція самодіагностики, однак, не є панацеєю, оскільки з її допомогою можуть бути визначені тільки деякі несправності, згідно з програмою, яка в неї закладена. Особливо це стосується поломок, пов'язаних з механічною частиною. Тому діагностика АКПП СТО AUTO SOLAR передбачає використання цілого ряду методів, що дозволяють зробити об'єктивні висновки про її стан. А щоб отримати інформацію про ті несправності, які виявила система самодіагностики, необхідно використовувати спеціальні діагностичні сканери. У розпорядженні фахівців нашого сервісу є сканери, випущені виробниками різних марок автомобілів, для проведення діагностики саме цих марок, та отримання максимально повної інформації про стан коробки. Використання подібних сканерів є обов'язковим етапом проведення діагностики. Однак їм діагностика не обмежується.

Серед інших методів, які можуть бути використані в ході діагностики АКПП автомобілів різних марок, можна відзначити такий, як перевірка рівня масла. При надмірно високому його рівні, масло спінюється, що призводить до виникнення ефекту пробуксовки. А при нестачі масла в гідравлічну систем потрапляє повітря. Результатом також є пробуксовка, а в майбутньому - згоряння дисків фрикційних, і вихід коробки з ладу. Крім цього, одним із застосовуваних нами методів діагностики є оцінка зовнішнього вигляду трансмісійної рідини. При наявності неполадок в роботі трансмісії, масло змінює свій колір.

У ході проведення діагностики, може бути здійснений тест-драйв. При русі автомобіля про несправності в трансмісії можуть свідчити сторонні шуми, неефективний розгін автомобіля з місця, витікання масла, виникнення ривків при спробі перемкнути передачі. Все це буде помічено досвідченим майстром, і оцінено на предмет причини виникнення неполадок.

Одним з методів перевірки працездатності автоматичної коробки передач є визначення так званого часу готовності. Цей спосіб полягає в тому, що на тлі прогрітого двигуна, визначається час включення автомата. Якщо цей час більше звичайного, швидше за все, стався знос фрикціонів.

Інший метод діагностики АКПП отримав назву діагностики за кодами. Він полягає в тому, що під капотом знаходиться діагностичний роз'єм. При з'єднанні його контактів, при включеному запаленні, загоряється лампочка Hold. Якщо лампочка блимає, це свідчить, що в коробці є певні неполадки. Однак відсутність такого сигналу зовсім не говорить про те, що несправностей немає - навіть у цьому випадку, в пам'яті комп'ютера можуть міститися коди несправностей, вважати які можна з використанням сканера. Але, з іншого боку, наявність подібної індикації є прямим доказом того, що коробка потребує ремонту.

Практика нашої роботи показує, що в ході діагностики АКПП, робота якої викликає у власника автомобіля нарікання, зазвичай виявляється не одна, а відразу декілька несправностей. Особливо якщо власник автомобіля не відразу звернувся до допомоги фахівців. Тому діагностика повинна носити комплексний характер, із застосуванням різних методів оцінки працездатності трансмісії. Від того, наскільки грамотно проведена діагностика, залежить ефективність ремонту АКПП, який у багатьох випадках є досить дорогим. Досвід наших фахівців дозволяє не тільки безпомилково виявити несправності, але ще і вибрати найбільш ефективний і найменш витратний шлях їх усунення.

Діагностика МКПП

Незважаючи на появу і широке поширення автоматичних коробок передач, механічні трансмісії і раніше залишаються досить популярними. Причини, з яких автовласники вибирають автомобілі, забезпечені «механікою», можуть бути різними. Це і сила звички, і можливість найбільш повно проявити свою водійську майстерність. Не менш важливо й те, що вартість механічної коробки, а також її ремонту, істотно нижче, ніж вартість АКПП. Надійність механічних трансмісій автомобілів закордонного виробництва найбільш популярних марок не викликає сумнівів. Проте в ході експлуатації, а також під впливом несприятливих дорожніх і погодних факторів, нормальна робота механічної коробки передач може бути порушена. Сучасні МКПП - це досить складні у технічному плані пристрої, які можуть бути забезпечені і певними електронними елементами. Ремонту механічної трансмісії повинна передувати ретельна діагностика. При цьому, діагностика МКПП Опель, діагностика МКПП Тойота або автомобіля будь-якої іншої марки, потребують не тільки досконального знання конструкції механічної трансмісії в цілому, але і знайомства з особливостями механічної коробки передач автомобілів того чи іншого виробника. Тому для здійснення діагностики та ремонту «механіки» ми рекомендуємо звертатися до наше СТО AUTO SOLAR, що спеціалізується на усуненні несправностей коробок передач, як механічних, так і автоматичних.

Перш, ніж приступити до ремонту трансмісії, або прийняти рішення про необхідність її заміни, в нашому сервісі виконується ретельна діагностика МКПП. Вона передбачає використання різних методів, що дає можливість об'єктивно оцінити стан всіх основних вузлів коробки передач. Діагностика починається з того, що власник автомобіля якомога більш повно описує виниклу несправність. Серед основних заходів, на підставі яких робиться висновок про працездатність трансмісії і необхідність її ремонту, можна виділити наступні:

Оцінка рівня масла і його стану

Обстеження корпусу трансмісії на предмет його цілісності

Оцінка зносу підшипників. Проведення діагностики передбачає обстеження не тільки основних підшипників, а й голчастих підшипників, вихід з ладу яких може стати причиною поломок трансмісії

Перевіряються вали, шестерні, вилки вибору передач, а також стан синхронізатора

Оцінюється знос ущільнюючих елементів, а також робочих поверхонь.

Досвід наших кваліфікованих фахівців показує, що діагностика МКПП повинна виконуватися в певній послідовності, і носити комплексний характер. У ході діагностики, навіть якщо несправність виявлена відразу, ми не обмежуємося використанням тільки одного методу. Порушення в роботі коробки передач можуть бути викликані відразу декількома факторами, і усувати необхідно всі ці фактори. Тільки в цьому випадку можна говорити про ефективність діагностики МКПП - а значить, і про ефективність ремонту в цілому. Ми виконуємо діагностику стану роботи механічних коробок передач автомобілів різних іноземних марок. При цьому ми неухильно дотримуємося рекомендацій виробників. А в ході діагностики, застосовується сучасне обладнання, що дозволяє найбільш точно визначити характер поломок вузлів та елементів трансмісії. Результатом подібного професійного підходу є незмінна впевненість наших клієнтів у тому, що ремонт буде виконано на високому якісному рівні. І, що не менш важливо - без зайвих витрат. Фахівці СТО AUTO SOLAR мають великий досвід ременту МКПП и АКПП автомобілів SUBARU, на цій марці автомобілів вони спеціалізуються